2019

10 października uroczystą galą w Radio Kielce zakończyliśmy pierwszą edycję Konkursu: Klub Odkrywców. 11 osób które zdobyły powyżej 500 punktów otrzymało nagrody rzeczowe. Zwycięzca: Piotr Kaczor osiągnął wynik 2759 punktów. W nagrodę otrzymał laptopa (sponsorem był Narodowy Bank Polski) i zaproszenie na wyjazd na uroczystości do Bredy (sponsor Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych). Z wyników konkursu jesteśmy zadowoleni i już rozpoczęliśmy przygotowania do drugiej edycji. 

27 września wyjechaliśmy w daleką drogę do Braniewa aby wziąć udział w święcie 25-lecia istnienia 9 Brygady Kawalerii Pancernej, która dziedziczy tradycje 27 Pułku Ułanów im. Króla Stefana Batorego w którego barwach mamy zaszczyt występować. Wzięliśmy udział w części oficjalnej, ale także w widowisku "Od śladów podków po ślady gąsienic". W finałowej scenia na placy pojawiły się czołgi, konni oraz spieszeni. 

25 września na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach wzięliśmy udział w grze miejskiej o tajnym nauczaniu. Wystawiliśmy łącznie obsadę czterech punktów kierując ruchem uczniów oraz prowadząc opowieść o tajnym nauczaniu. 

17 września wystawiając poczet do proporca dowódcy 27 Pułku Ułanów wzięliśmy udział w uroczystościach przypominających o Sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. 

1 września zorganizowaliśmy XII edycję pikniku historycznego "II WOJNA ŚWIATOWA W CHĘCINACH". Doskonała pogoda sprawiła, że na placu u stóp zamku zjawiło się wiele osób. Wszystkie zaplanowane epizody zostały zaprezentowane w sposób perfekcyjny, a widowiskowa pirotechnika była powodem radości zgromadzonych. Widowisko zorganizowaliśmy dzięki  wsparciu: Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojewody Świętokrzyskiej, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Gminy i Miasta Chęciny.